-2%

Калап за торта -3 дизајн во 1 сет-A1675-нема на залиха


Compare
3 дизајн во 1 сет) Калап за торта
3 различни форми во 1 комплет.
(Љубовен облик, Тркалезна форма, квадратна форма).
Материјал со врвен квалитет. Изработени од нетоксичен (без PFOA, тефлонски и BPA), нелеплив, јаглероден челик за храна што ги прави цврсти, издржливи и безбедни во рерната до 450 степени целзиусови; безбедни за замрзнување со екстра големи токи што го олеснуваат превртувањето, отворено или затворено.
Лесен за користење. Храната лесно излегува и не се лепи за тавата, без напор, стегачи за брзо ослободување, отстранлив долен дел и нелеплив слој, може да ги користат и почетниците и професионалните пекари за правење колачи, колачи со сирење, пити, пица, итн. .; печете до совршенство секој пат.

499ден 510ден